Analistlerden PlayStation 5 fiyat tahmini!

Analistlerden PlayStation 5 fiyat tahmini!

Günümüzde satışta olan mevcut konsolların üretim miktarları gittikçe düşüyor. Bu düşüşle birlikte Xbox ve PlayStation modellerinin yeni nesilleri için söylentiler ve spekülasyonlar da artıyor. Şimdilik her iki konsolla alakalı bilinenler neredeyse koca bir hiç olsa da, bir endüstri analisti PlayStation 5 için bazı tahminlerde bulundu. İşte analistten PlayStation 5 fiyat tahmini.

PlayStation 5 fiyat tahmini dudak uçuklatıyor!

Şimdilik eldeki bazı bilgi ve söylentiler, yeni konsolla 2020 yılındatanışacağımızı bizlere söylüyor. E3 2020 etkinliğinde karşımıza çıkması beklenen yeni nesil oyun konsolu, analiste göre birinci sınıf  özelliklerle harmanlanacak. Bu ne kadar iyi bir gelişme olsa da, beraberinde yüksek fiyat etiketini de getiriyor.

Ace Research Institute Analisti Hideki Yasuda, yeni oyun konsolunun 499 dolarfiyat etiketi ile satışa sunulacağını belirtti. PlayStation 4 modelinin 2013 yılında,399 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulduğunu düşünürsek, tahminler doğru bir eğilime sahip olabilir. Yasuda, bir ihtimal olarak PlayStation 5 modelinin, PlayStation 4 modelinin çıkış fiyatıyla aynı fiyattan satılma olasılığının da bulunduğunu belirtiyor.

Sony, yeni nesil oyun konsolunda AMD Ryzen 8 Core işlemciyle birlikte karşımıza çıkacak. Ayrıca Sony’nin oyun konsolları hakkında yaptığı isabetli sızıntılarlatanınan RuthenicCookie, PlayStation 5 modelinin TFLOPS değeriyle de ön plana çıkacağını söylemişti. Sony’e yakın kaynaklarca edinilen bilgiler, yeni nesil oyun konsolunun 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacağını belirtiyor.

Kaynak: ShiftDelete